Grey Desire - šedá touha


Vždy jsem věděla, že chci psa a vždy jsem také věděla, že to bude Výmarský ohař. Chtěla jsem psa ke koním a do rodiny. Psa, který bude společníkem v našem aktivním životě.

Po zodpovědné úvaze přišel čas se po nějakém štěňátku VOK poohlédnout. Vybrala jsem si CHS Grey Marvel, jejíž majitelkou je úžasná chovatelka Mgr. Anna Sacha. Hned při první návštěvě jsem si vybrala růžovou modrookou slečnu jménem AKYRA a láska jako trám byla na světě.

      

Lovecký výcvik

Akyrka okamžitě ovládla naše srdce. Je neskutečně oddaná, hodná a učenlivá. Chtěla jsem její přirozené vlohy rozvíjet, tudíž jsem začala dojíždět na výcviky k paní Janě Šmídové do Žlutic, kde jsem tak trochu propadla myslivecké kynologii. Díky mé fence se učím novým věcem a největší odměna pro mě je, že to Akyru baví a že je šťastná.

Trénink uplatňujeme při  loveckých zkouškách a v praxi. Jezdíme na hony a na naháňky. Naše srdcovka je KONOPIŠTĚ. 


Handling - vystavování

Jelikož je Akyra můj první pes, vše se učím zároveň s ní. Díky paní Monice Konopové z Mariánských Lázní , která je také mimo jiné naše dvorní fotografka, jsme se obě naučily základy vystavování. Také nám obrovsky pomohly kurzy handlingu pod vedením Nikoly Hesové. 

Akyra je momentálně šampionka několika zemí. :-)